eRecept je recept vystavený v elektronické podobě. Lékařem vystavený eRecept je uložen do tzv. Centrálního úložiště elektronických receptů (CÚER).

Každému eReceptu je přidělen unikátní 12ti místný identifikátor. Do lékárny pacient přichází s papírovou průvodkou e-receptu nebo pouze s tímto identifikátorem,resp.kódem. V lékárně pak lékárník načte identifikátor eReceptu a pokud je eRecept v CÚER nalezen, vydá předepsaný lék pacientovi. Informace o výdeji léku se zároveň zapíše do CÚER.

Lékařský předpis obvykle platí 14dní ode dne vystavení s výjimkami:

  • recept na antibiotika a antimikrobiální chemoterapeutika platí nejdéle 5 kalendářních dnů, kromě léčivých přípravků k místnímu použití
  • recept vystavený pohotovostní službou platí nejdéle 1 den následující po dnu jeho vystavení
  • opakovací recept platí 6 měsíců, nestanoví-li předepisující lékař jinak, nejdéle však 1 rok od jeho vystavení

Poukaz na zdravotní pomůcky platí 90 dní ode dne vystavení.

Po vypršení platnosti receptu nebo poukazu už nemáte nárok na výdej léčivého přípravku nebo pomůcky.

V naší lékárně je možno si léky, doplňky stravy, kosmetiku a ostatní objednat dopředu nebo si je zarezervovat.

Lze tak učinit osobně v lékárně, telefonicky nebo emailem. Přípravek je v lékárně k dispozici většinou na druhý den od objednání, pokud lék objednáte dopoledne do 11:30hod, pak ještě týž den odpoledne kolem 15hod. V případě zdravotnických pomůcek je doba dodání individuální a záleží na dohodě se zákazníkem.

Ano, lze a to formou mimořádného dovozu do ČR ze zemí EU. K objednání je vždy potřeba mít předepsaný recept od lékaře a doba dodání je 1-6týdnů.

Příprava trvá od několika minut (tzv.na počkání) až do několika málo dnů dle náročnosti a dostupnosti farmaceutických surovin k výrobě léčiva.

Ano, celou řadu pomůcek máme skladem (tlakoměry, glukometry, inhalátory, obinadla, teploměry,náplasti,berle a hole,bederní pásy atd.) a spousta dalších objednáváme dle individuálních požadavků a přání zákazníka (ortézy, chodítka, nástavce na wc, madla). Rádi vám pomůžeme a poradíme s výběrem. Více informací naleznete zde.

Veškeré prošlé, poškozené nebo již neužívané léky se vracejí do lékárny, jsou brány jako nebezpečný odpad. Lékárna pak zajistí jejich likvidaci dle zákona o odpadech.