Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Citlivá pleť na jaře, alergie na sluníčko

Citlivá pleť na jaře, alergie na sluníčko

Příroda se probouzí k životu, máme tady jaro. Těšíme se na sluncem zalité dlouhé dny a teplé večery. Očekáváme , že se nám přes léto spraví nehty, vlasy budou pevnější , lesklejší a poddajnější a kůže hladší. Radujeme se, že nebudeme muset tolik používat makeup. Přesto nemalé procento populace očekává nástup jara s obavami. A to nejen z pylové sezóny, ale i ze zmiňovaného sluníčka. Kůže je najednou citlivá, zarudlá a přesušená, urputně svědí a dělají se pupínky. Máme sluneční alergii.

PREVENCE SLUNEČNÍ ALERGIE

DAYLONG SENSITIVE SPF 50+,SPF 30+

Vysoce účinný opalovací přípravek proti UV záření, které způsobuje stárnutí DNA buňky a sluneční alergii. Vhodný i pro velmi citlivou pleť.  Chrání před vznikem vrásek a pigmentových skvrn způsobených slunečním zářením  Neutralizuje volné radikály, které poškozují kůži (obsahuje přirozené antioxidanty s UV absorpčními vlastnostmi). Aktivně chrání a obnovuje buňku a buněčnou DNA díky kombinaci extraktu z rozmarýnu, rýže, cukrové řepy a slunečnicového oleje Nově v nabídce také první tónovaný Daylong BB-fluid sensitive (opalovací krém a make-up dohromady) se zmatňujícím efektem. Aplikujte 30 minut před opravdu každým pobytem na slunci. Používejte místo denního krému, v případě velmi suché pleti pak pod váš denní krém. Na dovolenou k moři nebo při prvním pobytu na slunci po zimě určitě volte Daylong sensitive 50+, stejně tak jako při velmi citlivé světlé pleti, se sklonem k tvorbě pigmentových skvrn. Na pozdní léto vám bude stačit Daylong sensitive SPF 30+.

LA ROCHE POSAY TOLERIANE ULTRA FLUIDE

Intenzivní dlouhotrvající zklidňující péče pro ultra citlivou pleť náchylnou k alergiím. Okamžitá hydratace i dlouhotrvající úleva. Vhodný i na citlivé oční partie. Nanášejte ráno a večer na vyčištěnou pleť a oční okolí. Při pobytu na slunci aplikujte prvně Daylong sensitive 50+ opalovací krém a poté až Toleriane ultra fluidní krém.

HYPERICUM PERFORATUM 15CH

Homeopatický přípravek od firmy Boiron, prevence fotodermatóz (alergie na slunce). Začněte užívat 14dní před plánovaným začátkem slunění, či ihned s příchodem prvních slunečních paprsků na jaře. Dávkujte 1x denně 5 granulí. 

NATRUM MURIATICUM 15CH

Použijte při alergických projevech na kůži vyskytujících se převážně při pobytu u moře. Preventivně 10 granulí 1x týdně před rizikovým obdobím a 5 granulí 1x denně během pobytu na slunci. Natrum muriaticum slouží i jako prevence vracejících se oparů u moře ( 10 granulí 3 týdny před odjezdem k moři).


LÉČBA SLUNEČNÍ ALERGIE

Při akutních potížích lze použít antihistaminika např.Fenistil tablety, které zmírní svědění. Lokálně pokožku ošetříme přípravky zmírňujícími svědění (tekutý pudr, lokální antihistaminika (Fenistil gel, Dapis gel), přípravky se zinkem a se zklidňujícím komplexem (Skin-cup)) a zajistíme pokožce dostatečnou hydrataci (Panthenol gel, krém). Při prudké reakci se často používají i kortikoidy, které předepíše lékař.

Pomoci nám mohou i homeopatické přípravky:

APIS MELLIFICA 15CH...  při výsevu je kůže prosáklá s růžovým otokem, s drobnou svědivou vyrážkou, zlepšení ochlazením místa.

BELLADONNA 15CH...zarudlejší plochy vyzařující teplo.

5 granulí každých 15 minut do úlevy, oba léky pravidelně střídat.

MURIATICUM ACIDUM 15CH a BELLADONNA 15CH ...oba léky střídat po 5 granulí 2-3x denně.

POUMON HISTAMIN 15CH ...5 granulí 3-5x denně ke zmírnění alergické histaminové reakce.


KOLOIDNÍ MINERÁLY A STRAVA

Na jaře odlehčete váš jídelníček, detoxikujte játra (např. ostropestřec mariánský), omezte nebo zcela vynechejte živočišné produkty a maso a doplňte minerály. Ideální jsou koncentrované koloidní roztoky přírodních minerálů a stopových prvků (Fytomineral Energy nebo Koloidní minerály PharmaActiv), jež jsou pro tělo maximálně vstřebatelné.

  • Přispívají k regeneraci a správné funkci buněčného systému
  • Zlepšují vstřebávání vitamínů, minerálů a živin 
  • Jsou zdrojem vitality a síly

Podporované platební karty

Visa
Visa Electron
MasterCard
Maestro

Přijímáme poukázky

Ticket Compliment Dárkový
Ticket Medica
Ticket Multi
Ticket Benefits Card
Benefit Plus
Cafeteria moje Benefity od Sodexo
UP Unišek
UP Cadhoc
ePass od Sodexo
e-Ticket
UP Gallery Beta
Sodexo Vital Pass
Sodexo Vital Pass
Flexi Pass Card
Lemon Pay